SmartVision ostatecznie jednak dostępny w Polsce

Czytelnicy serwisu Aptechnologie.info mogli się czuć zdezorientowani sprzecznymi wpisami na temat telefonu SmartVision firmy Kapsys. Wpierw pisałem, że będzie wprowadzony, potem, że jednak nie. Wszystko przez zamieszanie, jakie panowało podczas konferencji i wystawy Reha 2016. Ludzie dopytywali o telefon, którego jak się okazało nie było na stoisku Altix, a co najmniej trzech pracowników tej firmy informowało mnie i inne zainteresowane osoby, że telefonu raczej jednak nie będzie w sprzedaży, sugerując zainteresowanie się opisywanym tutaj telefonem z klapką i Androidem – LG Wine Smart. Podobnie mówiono w lokalnych sklepach Altixu.

Okazało się jednak stosunkowo niedawno, że telefon do sprzedaży wchodzi, jest spolszczony, a producent uwzględnił zalecane poprawki.

Przypomnę, że Smartvision to telefon z niewielkim ekranem, klawiaturą numeryczną i starym Androidem 4.0, jednak specjalnie przygotowanym poprzez rozmaite aplikacje do jego efektywnego korzystania przez osoby niewidome. Trudno powiedzieć, jak sprawdza się on w praktyce i jak, czy w ogóle, będzie w przyszłości aktualizowany.

Wszystkie informacje na jego temat można znaleźć na stronie produktowej SmartVision.

 

Źródło: Altix.

 

 

 

1 komentarz do "SmartVision ostatecznie jednak dostępny w Polsce"

  1. Emilia's Gravatar Emilia
    20 kwietnia 2016 - 09:32 | Link

    jest już na rynku i można go kupić nawet nie wychodząc z domu w sklepie internetowym Altix

Napisz odpowiedź