Reha2015. HumanWare na wystawie

Nie wiem, czy kiedykolwiek, a jeśli, to tylko raz, firma HumanWare obecna była na wystawie Reha. Firma nie wypuściła ostatnio na rynek jakiś szczególnie nowych urządzeń, które jakoś mocno zapadłyby w pamięć, niemniej konsekwentnie rozwija swoje już wcześniej znane rozwiązania technologiczne.

I tak firma przypomniała o sobie, pokazując na wystawie Victor Stream Reader New, tzn. odtwarzacz DAISY, wprowadzony na rynek dwa lata temu. Jest on wciąż aktualizowany o nowe funkcje, np. nagrywania z radia internetowego, o czym pisałem jeszcze w grudniu. Z racji wprowadzenia DAISY On-line, o którym już tu pisałem, nabrał on teraz większego znaczenia.

To jednak nie koniec udoskonaleń.produktowych. Na stoisku HumanWare, mozna było zapoznać się z działaniem dwóch powiększalników w nowych wersjach. Pierwszy z nich – stacjonarny

Prodigi Duo.  to powiększalnik składający się z tabletu oraz statywu z monitorem. W statywie, w miejscu kamery montuje się Prodigi Tablet, który pełni jej rolę. Sterowanie odbywa się za pomocą panelu dotykowego umieszczonego w podstawie stolika na dokumenty. 
Drugi - bardziej przenośny, to Prodigi Connect 12, z funkcją czytania, wyposażony w tablet oraz bezprzewodową kamerę do oglądania obrazu z odległości.
Z działaniem urządzeń można się poza wystawą Reha apoznać zapewne w firnie Harpo w Poznaniu.

Napisz odpowiedź