Orion – podcast o Odtwarzaczu opublikowany

Jakiś czas temu, pisałem tu o pierwszych chwilach poświęconych na testowanie odtwarzacza Orion. Dzięki uprzejmości firmy E.C.E. mogłem jeszcze testować go przez ponad miesiąc. Wrażenia miałem bardzo pozytywne.

Lekki niewielki, dosyć głośno brzmiący odtwarzacz, który pozwala na odczytywanie w zasadzie wszystkich istotnych formatów audio i tekstowych. Do tego wszystkie dostępne polskie głosy Ivona, a dodatkowo jeden angielski.

Szybkość nawigacji po menu odtwarzacza, szybkie wczytywanie książek każdego typu, to kolejna niewątpliwa przewaga Oriona nad konkurencją.

Na temat ceny trudno dyskutować. 1350 zł to i dużo i mało, dużo ogólnie, za to nie tak dużo, jeśli za punkt odniesienia przyjmiemy inne urządzenia, posiadające co prawda więcej funkcji (Wi-fi), ale ogólnie działające gorzej.

Jedynym problemem dla potencjalnego Użytkownika, może być bateria. Ta rozładowuje się bardzo szybko Około 7 godzin słuchania to nie dużo, choć trudno, żeby bateria działała dłużej. Urządzenie jest naprawdę małe i lekkie. Na szczęście dosyć szybko się ładuje.

Jakiś czas temu, obiecałem też szczegółowe omówienie Oriona na łamach Tyflopodcastu. Z przyczyn technicznych, nie udało mi się opowiedzieć o wszystkim, pokazać radia, transmitera FM. Nie zagłębiałem się ponadto w takie funkcje, jak budzik, kompas itp. Nie są one niczym szczególnym na tle smartfonów, choć taki kompas znajdziemy w segmencie specjalistycznych odtwarzaczy, tylko w Orionie.

Zainteresowanych zapraszam do pobrania z serwisu Tyflopodcast, nagrania na temat odtwarzacza Orion. Dla wygody podaję również bezpośredni link do Podcastu.

Artykuł na temat Oriona w przygotowaniu.

 

 

Napisz odpowiedź