Nowe głosy w systemie IOS 10

Przed wakacjami pisałem tu o nowościach, jakie w dziedzinie dostępności przynosi najnowsza – dziesiąta wersja systemu IOS, która do wczesnej jesieni będzie jeszcze w testowym stadium Beta. Okazuje się, że w miarę pojawiania się jego nowych wersji, odkrywane są kolejne ciekawe nowości.

Nowe głosy: Krzysztof i Ewa

Wbudowany w IOS głos damski Zosia, mimo pewnych zmian jego brzmienia, nie zmieniał się aż tak bardzo i raczej był akceptowany przez użytkowników. Z drugiej strony, cóż było robić, gdy innego wyboru nie było. Od jesieni zmieni się to diametralnie, gdyż pojawią się dwa kolejne głosy: Krzysztof i Ewa. Sytuacja zaczyna więc przypominać tę, z Androida, gdzie już od dosyć dawna możemy instalować różne głosy. Dla ścisłości muszę dodać, że w przypadku IOS możemy korzystać tylko i wyłącznie z tego, co oferuje nam producent, czyli z wbudowanych głosów

sygnowanych przez Nuance.

Głos Ewa jest dosyć ociężały i mało przyjemny, natomiast głos Krzysztof wypada znacznie lepiej, oferując brzmienie podobne do tego, jakie znali użytkownicy symbianowego programu Mobile Speak z tym głosem. Należy mieć tylko nadzieję, że w swojej ostatecznej wersji, system będzie działał stabilnie, a wrażenia z używania głosów będą tak samo dobre, jak podczas pracy z już dobrze znanym głosem Zosia.

Podziękowania za upublicznianie informacji o Betach należą się Piotrowi Witkowi, który na swojej stronie  podzielił się informacją oraz próbkami nagrań.

 

Napisz odpowiedź