Loadstone GPS dla IOS w końcu dostępny

Wielu użytkowników, którzy wykorzystywali Loadstone GPS dla systemu Symbian oczekiwało jego wersji na inne – nowsze systemy mobilne. O Androidzie nic się nie mówiło, za to Twórcy zapowiedzieli wersję dla systemu IOS. Po długich oczekiwaniach i niepewności, czy w ogóle program kiedykolwiek się pojawi, został w końcu zaprezentowany. Od niedawna możemy go kupić w App Store za cenę około 40 zł.

Funkcje Loadstone GPS dla IOS

W tej chwili program nie oferuje zbyt wiele i pozwala na:

  • nawigację od punktu do punktu
  • obsługuję stare bazy LoadStone
  • wspiera OpenStreetMaps
  • posiada Centrum Wymiany i Pobierania Punktów, dzięki któremu można dzielić się punktami Użytkowników oraz pobierać dane z  OSM.

##Czego zabrakło

Loadstone dla IOS nie pozwala na wyznaczanie tras, komunikację z Google Maps, monitorowanie mijanych punktów, nie umożliwia importu punktów z Dotwalkera i GPX.
Tyle bardzo ogólnie. Sam nie kupiłem Loadstone’a i bazuję jedynie na dosyć szczątkowych informacjach użytkowników, m.in. zaczerpniętych od Przemysława Rogalskiego, któremu dziękuję za cenne spostrzeżenia.
Za jakiś czas planowana jest szczegółowa prezentacja programu w formie podcastu, Przemka, który znajdzie się w serwisie Tyflopodcast.

Linki do Loadstone’a

Loadstone GPS w AppStore
strona Loadstone ang..

Napisz odpowiedź