Helen – zegar z alarmem. nowy produkt firmy Bones

Firma Altix zamieściła na swoim twitterowym profilu informację, na temat zegara, który może zainteresować osoby głuchoniewidome. Przytaczam ją z niewielkimi skrótami. Jak na razie nie wiadomo, czy, kiedy i za ile, zegar zostanie wprowadzony na polski rynek.

 

Z myślą o osobach głuchoniewidomych Firma Bones stworzyła zegar z alarmem Helen, umożliwiający kontrolowanie czasu i organizowanie planu dnia. Nazwa urządzenia pochodzi od imienia amerykańskiej, głuchoniewidomej pisarki, pedagog i działaczki społecznej, Helen Keller, która mimo licznych przeszkód zdobyła dyplom uniwersytecki na początku XX w., stając się wzorem dla milionów niepełnosprawnych.

Urządzenie Helen znacząco usprawnia życie głuchoniewidomych, począwszy od porannego budzenia, przez informowanie o aktualnej porze dnia, po przypomnienia o zbliżających się wydarzeniach. Jest to szczególnie przydatne w podróży lub w trakcie dnia z napiętym harmonogramem zajęć. Zamiast skomplikowanych wskaźników Helen oferuje funkcjonalne, duże, dotykowe przyciski.

W zależności od konfiguracji urządzenia, głuchoniewidomi użytkownicy mogą być powiadamiani o czasie lub nadchodzących wydarzeniach przy pomocy sygnałów wibracyjnych. Umożliwiając użytkownikom konfigurowanie dostosowanych do codziennej aktywności, własnych timerów i alarmów, Helen sprawia, że stają się oni bardziej niezależni.

W celu usprawnienia komunikacji z opiekunami lub nauczycielami, oprócz sygnałów wibracyjnych w urządzeniu może być włączona funkcja mowy.

Do urządzenia dołączone są zewnętrzne poduszki wibracyjne, służące do intensywnego budzenia. Podłączenie ich do Helen skutkuje znacznie silniejszymi wibracjami, które są w stanie przerwać nawet najtwardszy sen.

Helen – mieszczące się w kieszeni urządzenie wielkości karty kredytowej, wyposażone w duże przyciski, może być nieodłącznym towarzyszem osób głuchoniewidomych.

 

Źródło: Bones.

Tłumaczenie: Altix.

 

Napisz odpowiedź